OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Jak to všechno začalo.....

........... vše to vlastně spískal můj přítel, když jen tak mezi řeči prohodil, že vždy měl velkého psa - po většinu doby NO. Tak toho jsem musela využít. Já jsem mezi NO vyrůstala a tak jsem neustále naznačovala, že bych byla více jak svolná s pořízením našeho společného pejska.

   Po odkývnutí na znamení souhlasu, jsem se "vydala" na internet hledat. Jenže jsem narazila. Můj muž chtěl psa NO, já fenku - ale s rasou jsem si nebyla jistá. Vlky jsem vždycky milovala, ale netušila jsem, že něco takového, jako SAV existuje. Když jsem objevila článek o SAV, byla jsem u vytržení a rozhodnutá. Chci fenečku SAV. Teď jen přesvědčit svého partnera, aby i on chtěl to samé. Nejdříve "přesvědčování, proč je "holka" lepší (všem chovatelům a majitelům kluků se omlouvám, ale já kluky - psy prostě fakt nemusím, vadí m to jejich očurávání všeho možného). Po rozhodnutí, že tedy SAV ano, dokonce i fenečku, jsem musela kývnout na to, že pouze vlkošedé zabarvení. To mi ale nevadilo, přiznám se, že vlkošedá barva byla přesně to, co jsem chtěla.

   Cca po ročním hledání jsme si domů odvezli naší Aimée. Ale již v průběhu prvního roku mě toto plemeno tak okouzlilo, že jsem svého muže pomalu připravovala na skutečnost, že bych moc ráda se tomuto věnovala hlouběji a že bych ráda rozšířila v ČR řady chovatelů, jelikož je jich tady stále málo (nejen chovatelských stanic, ale hlavně jedinců SAV)

   V létě jsme začínali plánovat výstavy a bonitaci, začali s hledáním další fenečky a čekalo nás také rozhodnutí, jaký název zvolíme pro naší budoucí chovatelskou stanici. Nápadů bylo spoustu - bohužel, jak jistě zjistili i další chovatelé, většina názvů, co vás napadne je již obsazená 

 

   Nakonec jsme zamítli jakékoli názvy spojené se slovem VLK a rozhodli jsme se pojmenovat po něčem, co je nám blízké tady z okolí. Bydlíme v pohraničí a mladí lidé odtud spíše odcházejí než se stěhují. A protože je všude tady v okolí, kam se jen podíváte spíše příroda než obydlená místa, rozhodli jsme se pro název:

In fine mundi

což v překladu z latiny znamená "na konci světa" Doufáme jen, že se tady "vlkům" bude dařit a podaří se nám pár mláďat vychovat pro jejich nové majitele.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.